Komunikat prasowy Rady Synodalnej na temat projektu „Strefa Pomocy Psychologicznej dla byłych duchownych i osób konsekrowanych”.

Warszawa, 4 czerwca 2023 r.

Rada Synodalna Narodowego Kościoła Katolickiego ma zaszczyt ogłosić uruchomienie „Strefy Pomocy Psychologicznej dla byłych duchownych i osób konsekrowanych”. Inicjatywa ta, prowadzona we współpracy z najwyższej klasy specjalistami, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wsparcie psychologiczne wśród osób, które opuściły stan duchowny.

Projekt „Strefy Pomocy Psychologicznej” oferuje wszechstronne wsparcie, w tym profesjonalne poradnictwo psychologiczne, terapie indywidualne oraz grupy wsparcia. Naszym celem jest ułatwienie procesu adaptacji do nowej rzeczywistości dla byłych duchownych i osób konsekrowanych, zwiększając tym samym ich poczucie bezpieczeństwa i komfortu emocjonalnego.

Zachęcamy wszystkich byłych duchownych i osoby konsekrowane do skorzystania z oferty Strefy Pomocy Psychologicznej, niezależnie od wyznania. Szczegółowe informacje na temat projektu i dostępnych usług można znaleźć na naszej stronie internetowej faithline.pl.

Z wyrazami szacunku,

Rada Synodalna